Vincent van Gogh, Edgar Degas, Edward Munch, Gustav Klimt. Czy wiesz, co ci sławni malarze mają wspólnego z fryzjerstwem? Jeżeli nie, to pora zapoznać się z najnowszymi trendami obowiązującymi w tym sezonie. Instagram podbijają prace Ursuli Goff, która inspirowała się największymi dziełami sztuki.

wlosy.jpgPewna fryzjerka z Kansas postanowiła odwzorować najsławniejsze obrazy na… włosach. Zadania podjęła się Ursula Goff, która od kilku lat tworzy niezwykle oryginalne i ciekawe uczesania. Inspiracją do tego projektu były dzieła Vincenta van Gogha, Edgara Degas, Edwarda Muncha, Gustava Klimta. Kolory zaczerpnięte z obrazów „Krzyk” i „Gwiaździsta noc” posłużyły kobiecie do stworzenia niebanalnych fryzur. W efekcie na włosach klientek Ursuli Goff zobaczymy intensywne czerwienie, połyskujące żółcie i soczyste zielenie. Skąd pomysł na „przeniesienie” obrazów na włosy? Kobieta uważa, że fryzjerstwo jest sztuką. Co więcej, Ursula Goff w młodości pobierała lekcje malarstwa, które wpłynęły na jej karierę zawodową i sposób pracy.

Czy znasz inne prace tej utalentowanej fryzjerki? Ursula Goff na swoim blogu chwali się zdjęciami fryzur w przepięknych kolorach. Znajdziemy tu tęczowe pasemka, stencel hair, reprodukcje zdjęć Marylin Monroe i innych sławnych osób, fryzury w stylu pop art. Ursula Goff na blogu radzi także, jak dbać o takie włosy. Bardzo ważne jest nawilżanie pofarbowanych pasemek. Dlatego podczas codziennej pielęgnacji stosuj kosmetyki, które zregenerują włosy, utrwalą nowy kolor i zapobiegną rozdwajaniu się pasemek. Przydadzą ci się maseczki, odżywki i olejki kosmetyczne. Do mycia używaj szamponów przeznaczonych do włosów farbowanych. Na skórę głowy stosuj ziołowe wcierki – w ten sposób unikniesz podrażnień.