Ombre, stencel, brokat, a teraz hair tuck. Co to takiego? Są to nazwy najpopularniejszych trendów występujących we fryzjerstwie. Wiele włosomaniaczek czesze się w ten sposób. Sprawdź, czym jest hair tuck.

ombre.jpgNajwięksi projektanci mody wylansowali trend, który z pewnością przyjmie się w środowisku włosomaniaczek. Chodzi tu o hair tuck, czyli chowanie pasemek na kołnierz kurtki, golf, apaszkę, szalik lub naszyjnik. Taką fryzurę stworzysz w zaledwie kilka sekund. Jak przekonać cię do takiej fryzury? Jeżeli masz długie włosy, a chciałabyś zupełnie zmienić uczesanie, to hair tuck jest dla ciebie. Nie musisz obcinać lub cieniować włosów. Nie musisz także zmieniać ich koloru. Pamiętaj, aby przed włożeniem pasemek za kołnierz lub szalik, zabezpieczyć końcówki przed uszkodzeniami. Jak to zrobić? Zapleć warkocz wodospad na końcówkach włosów. Równie dobrze możesz zastosować odżywkę lub maseczkę bez spłukiwania. Kosmetyk dokładnie wetrzyj w pasemka, tak aby nałożony na nie produkt nie pobrudził ubrań.

Hair tuck to także określenie na inny rodzaj fryzury. Aby ją stworzyć, wystarczy opaska i kilka wsuwek. Na głowę załóż opaskę, a następnie powkładaj za nią pasemka; te, które są długie zakręć kilka razy wokół ozdoby. Na koniec nadaj odpowiedni kształt swojej fryzurze, a kosmyki podepnij wsuwkami. Włosy unieś na czubku głowy i zadbaj o to, żeby twoje nowe uczesanie przybrało pożądany przez ciebie kształt. Włosy utrwal lakierem w sprayu.

Hair tuck to bardzo nowoczesna i elegancka fryzura, zarówno w pierwszej, jak i w drugiej wersji. Jeżeli zależy ci na tym, aby twoje włosy były piękne i mocne, zanim zrobisz hair tuck, zastosuj olejek kosmetyczny, odżywkę lub maseczkę. Pasemka będą ocierać się o ubranie i przez to mogą się szybciej niszczyć. Jeżeli często czeszesz się w taki sposób, łuski włosowe odchylą się, włosy pozbawione blasku i objętości, a do tego pasemka będą się elektryzować i puszyć.