Trendy w koloryzacji niejednokrotnie potrafią zdumiewać. Trudno zgadnąć, czym styliści zaskoczą nas w danym sezonie. Tym razem postanowili wziąć pod swoje skrzydła popularne gąbeczki do makijażu. Jak wykorzystać BeautyBlender w farbowaniu włosów?

beautyblender.jpgW każdą rzecz da się tchnąć drugie życie. Wiemy o tym już od dzieciństwa, kiedy z pustych kubeczków po jogurtach robiliśmy np. organizery na szkolne przybory. DIY to sposób na wykorzystanie wielu rzeczy, które mamy w domu, do zupełnie niecodziennych celów. Kobiety uwielbiają takie eksperymenty, o czym świetnie wiedzą londyńscy fryzjerzy.

Właśnie w Londynie narodził się pomysł, żeby wykorzystać BeautyBlender do farbowania włosów. Jak wiemy te miękkie gąbeczki do nakładania podkładu i innych mokrych kosmetyków zużywają się dość szybko. Nie nadają się wówczas to precyzyjnego make-upu, ale nie są też na tyle zniszczone, aby je wyrzucić. Wiele kobiet przechowuje je w oddzielnym pudełeczku z myślą, że może się jeszcze do czegoś przydadzą.

I oto jest świetny pomysł na wskrzeszenie starych gąbek. Właściciel jednego z londyńskich salonów fryzjerskich postanowił wykorzystać ten niepozorny gadżet do nakładania farby na włosy. Jamie Stevens zainspirował w ten sposób wiele kobiet. Swój pomysł tłumaczy bardzo krótko:

– BeautyBlender jest bardzo miękką i delikatną gąbką, która bardzo dobrze absorbuje kolor, dzięki czemu nie zostaje go zbyt wiele na włosach.

Co daje nakładanie farby BeautyBlenderem? Gąbeczka świetnie sprawdza się do nakładania farby w celu uzyskania punktowych refleksów i przejść koloru. Bardzo trudno uzyskać taki efekt w inny sposób. Dzięki Stevensowi okazało się, że popularny aplikator do podkładu nadaje się do tego świetnie. To rozwiązuje problem tego, w jaki sposób wykonać koloryzację rozświetlającą.

Jak wykonać koloryzację BeautyBlenderem?

Jamie Stevens zapewnia, że sposób jest dziecinnie prosty i każdy może z niego skorzystać. Wykorzystaną gąbkę należy przeciąć w połowie. Do tego farba w odpowiednim kolorze i folia do koloryzacji. Farbowanie w tej metodzie polega na stemplowaniu pasm włosów rozczesanych na folii umoczonym w farbie BeautyBlenderem. Robi się to szybko, a efekt jest bardzo naturalny.