Musisz mieć świadomość, że nic nie osłabia włosów bardziej, niż nieustanna ekspozycja kosmyków na słońce. Silne, bezlitosne promienie słoneczne nie tylko wysuszają włosy, ale również sprawiają, że ich kolor blaknie, skóra głowy może doznać poparzenia, a w efekcie osłabi się zarówno jej struktura, jak i cebulki włosów.

olejek Nanoil - ochrona przed słońcem

Słońce brutalnie obchodzi się z każdym rodzajem włosów, najbardziej i najszybciej rozprawia się jednak (paradoksalnie!) z grubymi i ciężkimi włosami o niskiej porowatości.

Dlaczego tak się dzieje?

Przede wszystkim dlatego, że ten rodzaj włosów zawiera w swoi wnętrzu więcej wody niż jakikolwiek inny; słońce – działając bezpośrednio na całą łodygę włosa, sprawia, że woda szybko wyparowuje z wnętrza włosów niskoporowatych, a tę zmianę widać od razu – włosy tracą witalność i sprężystość.

Niskoporowate włosy są zazwyczaj gęste i grube, z tego powodu zasłaniają szczelnie skórę głowy; bezpośrednie działanie promieni słonecznych powoduje, że skóra nie otrzymuje odpowiedniej cyrkulacji: zaczyna się przetłuszczać, a to z kolei osłabia cebulki i sprawia, że włosy są wiecznie tłuste i oklapnięte.

Włosy o niskiej porowatości są zazwyczaj gładkie i błyszczące, dlatego bardzo wyraźnie widać, gdy zblakną i stracą głęboki, intensywny kolor na skutek promieni słonecznych.
Nie da się ukryć, ze słońce to największy, najbardziej zaciekły wróg włosów o niskiej porowatości. Grube i mocne, silne i lśniące – mogą szybko zmarnieć, jeśli nie zapewnisz im odpowiedniej pielęgnacji i ochrony.

Musisz przy tym pamiętać, że sięgając po nieodpowiedni kosmetyk, możesz im jeszcze bardziej zaszkodzić.

Ochrona przed słońcem…i nie tylko

Olejek do włosów Nanoil to najlepszy prezent, jaki możesz sprawić swoim włosom.

Nie tylko zabezpieczy je przed silnym, palącym słońcem, ale również zregeneruje i zadba o ich wygląd, kolor i blask, a nawet przyczyni się do szybszego ich wzrostu. Olejek do włosów Nanoil rozprawi się z niszczycielską siłą słońca bez obciążania pasemek i sam zadba o to, żeby kosmyki były lekkie i puszyste, oraz delikatnie odbite u nasady.

zdrowe włosy dzięki Nanoil

Nanoil do włosów niskoporowatych – co zawiera?

Ta wersja Nanoil przeznaczona jest do grubych i ciężkich włosów, których łuski ściśle przylegają do łodygi. Znajomość struktury włosów niskoporowatych zaowocowała tym, że marka Nanoil stworzyła synergicznie pasujący do omawianego typu kosmyków olejek. W jego składzie dominują naturalne oleje, o drobnych cząsteczkach, które są w stanie wniknąć między niewielkie odchylenia łusek na powierzchnie włosów niskoporowatych:

  • olejek cedrowy – zwalcza wypadanie włosów, dba o odpowiednie funkcjonowanie gruczołów łojowych
  • olej kokosowy – posiada naturalny, filtr UV o wysokim faktorze, odżywia i ochrania włosy
  • olejek arganowy – naturalna termoochrona dla włosów
  • olej rycynowy – wzmacnia cebulki i zapobiega wypadaniu włosów
  • masło shea – tworzy na włosach ochronną barierę, zapobiega utracie wilgoci
  • olejek marakuja – pomaga włosom zachować witalność, blask i hamuje procesy starzenia
  • olej babassu – wygładza włosy, chroni przed gorącem i przesuszeniem, dba o skórę głowy i kolor włosów
  • olej monoi – chroni przed utratą wody z wnętrza,
  • masło cupuacu – rewitalizuje włosy, dbając o ich elastyczność i blask

Oprócz naturalnych olejków Nanoil do niskoporowatych włosów zawiera filtr UV, witaminy A i E (zwane witaminami młodości), pantnenol (czyli prowitaminę B5), oraz składniki wzmacniające cebulki i przyspieszające wzrost włosów, a jednocześnie zapobiegające ich wypadaniu (czyli kerastim i baicapil).

Nanoil do niskoporowatych włosów ma piękny, delikatny zapach i doskonałą, półpłynną konsystencję, oraz świetną wchłanialność.

Jego niewątpliwą zaletą jest to, że można go stosować na kilkanaście sposobów – nawet wiele razy w ciągu dnia. Zawsze wierny, zawsze wtedy, gdy kosmyki tego potrzebują. Nanoil to istna nirwana dla włosów!