ThermoCut TC 400 to kolejna nowinka ze świata fryzjerstwa. Zapewne wiele włosomaniaczek już z niej korzystało. Sprawdź, czy tobie również ta oryginalna metoda obcinania włosów przypadnie do gustu.

thermocut-tc-400.jpgThermoCut TC 400 to urządzenie, które wykorzystuje się do obcinania włosów na gorąco. Do specjalnego urządzenia podłączą się nożyczki, których ostrza rozgrzewają się do temperatury wyższej niż 100°C. Ale czy obcinanie na gorąco nie niszczy włosów tak, jak robi to prostowanie, suszenie lub robienie loków lokówką? Okazuje się, że nie. ThermoCut TC 400 działa na włosy wręcz zbawiennie. Otóż wysoka temperatura niekorzystnie wpływa tylko i wyłącznie na całą długość włosów. Natomiast na końcówki działa w zupełnie inny sposób. Termo nożyczki zapobiegają rozdwajaniu się końcówek, a podczas cięcia dochodzi do spajania (zamykania) końców pasemek. Ostrza pokryte są izolacją z tytanu, mają zaokrąglone i wyszlifowane krawędzie, co dodatkowo zabezpiecza włosy przed uszkodzeniami.

Jak wygląda zabieg podcianania na gorąco? Nie różni się niczym od zwykłej wizyty u fryzjera. Najpierw włosy dwukrotnie myje się (szamponem i odżywką). Jeżeli klientka sobie życzy, fryzjer może zrobić koloryzację lub tzw. refleksy. W tym sezonie modne są piksele lub ombre na włosach. Następnie pasemka obcina się nożyczkami ThermoCut TC 400. Uwaga: robi się to na mokrych włosach. Fryzjer musi uważać, aby nie poparzyć twarzy lub szyi klientki. Przed suszeniem na włosy nanosi się preparat ochronny. Nowa fryzura jest już gotowa!

Marka ThermoCut TC 400 w swojej ofercie ma także inne przyrządy fryzjerskie, które stylizują włosy na gorąco. Są to tzw. degażówki (nożyczki do cieniowania włosów), brzytwa (którą stylizuje się także damskie fryzury). W salonach fryzjerskich strzyżenie na gorąco kosztuje ponad 100 zł. Na taki zabieg pozwolić mogą sobie nieliczni.