Jeżeli znudziły ci się już tradycyjne kosmetyki do pielęgnacji włosów, wypróbuj coś nowego. Szampon w kostce marki Lush na pewno przypadnie ci do gustu. Sprawdź, jak działa to małe cudeńko i jak się je wytwarza.

lush.jpgMarka Lush ma w swojej ofercie mnóstwo szamponów w kostkach. Są wśród nich kosmetyki z zawartością owocowych ekstraktów, z dodatkiem miodu, masła kakaowego, olejku awokado, lawendy i jaśminu. Ich formuła jest mocno skoncentrowana: jeden produkt wystarcza na tyle, co trzy butelki szamponu. Produkty dokładnie oczyszczają skórę głowy, nawilżają włosy, dodają blasku. Dzięki naturalnym składnikom dogłębnie odżywiają, ułatwiają modelowanie i rozczesywanie, zabezpieczają włosy przed uszkodzeniami fizycznymi i chemicznymi. Shampoo Bars stosuj się tak często, jak potrzebujesz. Kostką pociera się wilgotne pasemka, a następnie uzyskaną pianę wetrzyj w skórę głowy. Na koniec zabiegu dokładnie spłucz włosy letnią wodą. Szampon w kostce od Lush przechowuj w zimnym i suchym miejscu.

Jesteś ciekawa, jak powstają szampony w kostkach? Kosmetyki marki Lush wytwarzane są z naturalnych składników: owoców, roślinnych ekstraktów i innych odżywczych substancji (np. olejków eterycznych, miodu). Wszystkie produkty blenduje się, a następnie miesza w specjalnej maszynie. Powstałą w ten sposób masę przekłada się do prasy, która formuje kostki szamponu. Gotowe kosmetyki przekłada się do pudełek i rozsyła do sklepów.

W składzie Shampoo Bars znajdują się także substancje znane z tradycyjnych kosmetyków myjących. Jest to między innymi SLS (Sodium Lauryl Sulfate), czyli składnik silnie oczyszczający i mający działanie wysuszające. Osoby, które mają wrażliwą skórę głowy powinny ograniczyć stosowanie produktów marki Lush z uwagi na możliwość pojawienia się podrażnień.