Proste i gładkie włosy są marzeniem wielu kobiet. Dlatego posiadaczki loczków i plażowych fal zrobią wszystko, aby mieć taką fryzurę. Jeżeli jesteś jedną z nich, sprawdź, jak poprawnie używać prostownicy i jak dbać o włosy.

wlosy.jpgJak często prostujesz swoje włosy? Jeśli robisz to codziennie, uważaj, aby ich nie uszkodzić i nie osłabić. Pamiętaj, że niewłaściwie używanie prostownicy może doprowadzić do znacznego pogorszenia kondycji pasemek. Włosy staną się przesuszone, końcówki rozdwojone, a fryzura nieestetyczna i mało atrakcyjna. Czy wiedziałaś, że korzystając w niewłaściwy sposób z prostownicy, możesz spalić swoje włosy? Jeśli zależy ci na pięknych włosach, zastosuj się do poniższych wskazówek.

Przygotuj włosy do prostowania. Zapewne nie zdawałaś sobie sprawy, że jest to bardzo ważny element modelowania fryzury. Pasemkom musisz zapewnić ochronę przed wysoką temperaturą oraz utratą wody i keratyny. Pamiętaj, żeby przed prostowaniem zastosować kosmetyki termoochronne (mgiełki, pianki lub olejki kosmetyczne). Na włosy nałóż niewielką ilość produktu i odczekaj chwilę, aż całkowicie się wchłonie. Dopiero tak zabezpieczone pasemka możesz wyprostować.

Wysoka temperatura szkodzi włosom. Niestety, im wyższa temperatura, tym bardziej narażone na uszkodzenia są twoje pasemka. Z drugiej jednak strony prostowanie zabiera więcej czasu, kiedy temperatura prostownicy jest niska. Pamiętaj, że funkcja 180°C przeznaczona jest tylko dla osób mających grube i kręcone włosy, a z urządzeń z taką opcją korzystają tylko profesjonalni fryzjerzy i styliści. Częste prostowanie włosów z wykorzystaniem wysokiej temperatury może je zniszczyć, wysuszyć i poważnie osłabić.

Prostowanie wilgotnych włosów to kolejny grzech popełniany przez wiele kobiet. Czy wiesz, że woda, która została w wewnętrznych strukturach pasemek, podgrzewa się, kiedy zaciskasz na nich płytki prostownicy? W ten sposób dosłownie palisz swoje włosy oraz powodujesz, że stają się suche, kruche i matowe. Jeżeli zaraz po umyciu chcesz wyprostować włosy, zainwestuj w prostownicę do mokrych lub wilgotnych włosów. Urządzenie takie ma specjalne płytki, które zmniejszają ryzyko zniszczenia pasemek i ułatwiają modelowania fryzury.

Jeżeli jedno pasemko prostujesz kilka razy, to popełniasz poważny błąd. Dlaczego? Poddając je działaniu wysokiej temperatury przez dłuższy czas, powodujesz szybsze odparowanie z jego wewnętrznych struktur wody i keratyny. Wystarczy, że jeden lub dwa razy „przeciągniesz” prostownicą po włosach, aby uzyskać pożądany efekt. Twoja fryzura będzie nienaganna, a włosy nadal piękne i zdrowe.

Stosowanie lakieru przed prostowaniem włosów jest zabronione. Alkohol, który zawarty jest w tym produkcie stylizującym, wraz z wysoką temperaturą może wyrządzić twoim włosom poważne szkody. Co więcej, fryzura będzie wyglądała na nieświeżą, a skóra głowy bardzo szybko stanie się przetłuszczona. Lakieru użyj po zakończeniu stylizacji, kiedy twoje włosy staną się idealnie proste.