Wszyscy wiedzą, że noc to odpowiednia pora na regenerację włosów. Dlatego warto zastosować kosmetyki z zawartością naturalnych składników, które będą natychmiastowo i dogłębnie działać. A jeżeli zależy ci na jeszcze lepszych efektach, wypróbuj kilka sprawdzonych trików.

wlosy.jpgWieczorna lub poranna pielęgnacja włosów nie zawsze sprawdza się. Mycie włosów w pośpiechu, szybkie suszenie albo spanie z mokrymi pasemkami, pozostawienie maseczki lub odżywki tylko na 10 minut mogą pogorszyć kondycję włosów i podrażnić skórę głowy. Wtedy naprawdę zaczynamy się martwić i szukać odpowiednich kosmetyków. Niestety, może być już za późno. Jeżeli zauważyłaś, że włosy są suche i wypadają, końcówki pasemek są rozdwojone, a skóra głowy bardzo szybko przetłuszcza się, pora na nocną pielęgnację.

Zanim rozpoczniesz właściwą kurację, włosy dokładnie umyj, aby wszystkie substancje odżywcze zawarte w produktach regeneracyjnych mogły lepiej wchłonąć się. Pamiętaj o dokładnym rozczesaniu pasemek. Niewielką ilość szamponu wymieszaj z wodą i nałóż na skórę głowy. Masuj opuszkami palców do momentu pojawienia się piany. Na zakończenie zabiegu pasemka dokładnie spłukaj chłodną wodą, która domknie łuski włosowe. Jeżeli używasz odżywki, nanieś ją od połowy długości włosów, ale nigdy na skórę głowy. Potem dokładnie ją spłukaj. Włosy odsącz z nadmiaru wody za pomocą papierowego ręcznika, rozczesz grzebieniem o szeroko rozstawionych ząbkach, a następnie wysusz, ustawiając w suszarce funkcję chłodnego strumienia powietrza.

Na noc zaaplikuj na włosy maseczkę. Kosmetyk nakładaj zawsze na czyste i wilgotne pasemka. Jeżeli chcesz, możesz delikatnie je podsuszyć, a następnie związać w luźny warkocz lub koczek. Dlaczego maski są tak skuteczne? Otóż zawierają olejki roślinne, witaminy i proteiny. Dzięki zawartości takich składników włosy stają się wygładzone, lśniące, łatwiej jest je rozczesać. Równie dobrze można zastosować serum. Produkt doskonale sprawdzi się i na końcówkach włosów, i na całej długości pasemek. Bardziej skoncentrowana formuła serum zapewnia lepsze efekty. Dzięki kosmetykowi włosy staną się zdrowsze, mocniejsze, sprężyste i piękniejsze.