Wszystkie dobrze wiemy, jak ważne jest szczotkowanie włosów. Rozczesując je, zapobiegamy plątaniu się pasemek i powstawaniu kołtunów. Podczas tej czynności na całej długości włosów rozprowadzamy sebum ze skóry głowy, które zapewnia nawilżenie, nabłyszczenie i ochronę. Aby nadać włosom ładny wygląd i odpowiednią kondycję, należy je pielęgnować szczotkami stworzonymi przez profesjonalistów. Do takich gadżetów zaliczymy szczotki Michela Mercier.

wlosy.jpgW swojej ofercie Michel Mercier ma 12 szczotek, dopasowanych do rodzaju włosów, okazji i wieku. Składają się z 428 końcówek o 32 różnych wysokościach i 16 różnych średnicach. Zachwycają kolorami, kształtem, sposobem wykonania i trwałością materiałów. Czym charakteryzują się szczotki Michela Mercier?

Szczotki dla dziewczynek są idealne do rozczesywania włosów normalnych, cienkich i grubych. Pomagają w układaniu dziecięcych włosków. Nie szarpią i nie ciągną pasemek oraz nie podrażniają skóry głowy. Szczotkami w wersji Kids czesać można zarówno włosy suche, jak i wilgotne. Gadżet dobrze sprawdzi się na włosach prostych i kręconych. Szczotek nie wolno używać podczas suszenia włosów suszarką, ani zbliżać do innych źródeł ciepła. Michel Mercier oferuje także szczotki dla dorosłych. Mają antypoślizgową rączkę; świetnie sprawdzą się podczas szczotkowania włosów pod prysznicem. Przeznaczone są do rozczesywania włosów cienkich, grubych i normalnych.

Drewniane szczotki Michela Mercier to dobre rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie życie w zgodzie z naturą. Końcówki wykonane są ze sztucznego, ale bezpiecznego dla środowiska i skóry głowy, materiału, a rączka – z drewna. Gadżet przeznaczony jest do pielęgnacji włosów grubych, normalnych i cienkich. Nie ciągnie i nie wyrywa włosów. Dokładnie rozczesuje pasemka, nie niszcząc ich końcówek i nie naruszając zewnętrznej struktury. Podobne właściwości posiadają szczotki Michela Mercier w wersji mini. Dzięki niewielkim rozmiarom możemy zabrać je w wakacyjną podróż.