Zapewne większość z nas, kobiet, chce wyglądać perfekcyjnie. Makijaż oczu musi pasować do nowej sukienki, a manicure do torebki. Niektóre dziewczyny idą o krok dalej i dobierają fryzurę do kształtu twarzy. Jak to zrobić?

wlosy.jpgZanim pójdziesz do fryzjera i przedstawisz mu swój pomysł na nową fryzurę, określ kształt twarzy. Sprawdź, czy twoje kości policzkowe są mocno uwydatnione, czy czoło jest wysokie, a buzia pociągła. Obejrzyj w lusterku swoją twarz ze wszystkich stron, a potem wybierz odpowiednie uczesanie.

Do owalnego kształtu twarzy pasuje każda fryzura. Dlaczego? Przez wszystkich fryzjerów ten rodzaj buzi uważany jest za idealny. Jeżeli zależy ci na podkreśleniu atutów twarzy, możesz uczesać się tak, jak tylko chcesz. Pasować będą zarówno włosy średniej długości, loki lub fale, a nawet bardzo modne w tym sezonie tzw. uczesanie bob. Kobiety, które mają okrągłą twarz powinny starać się ją optycznie wydłużyć, wybierając odpowiednie fryzury. Nie mogą być krótsze niż linia żuchwy. Najlepiej sprawdzą się: długie i proste włosy, długa grzywka z boku twarzy, kręcone i długie włosy związane w tzw. koński ogon. Jeżeli masz twarz w kształcie diamentu, staraj się złagodzić jej rysy. Zakryj wydatne kości policzkowe i spiczasty podbródek. Wybierz jedno z następujących uczesań: gęsta grzywka i loki, krótkie włosy w stylu pixie lub średniej długości włosy z przedziałkiem z boku głowy.

Do twarzy w kształcie serca lub trójkąta pasować będą proste i jednocześnie eleganckie fryzury. Wybierając odpowiednie uczesanie, pamiętaj, aby podkreślić oczy i policzki. Postaw zatem na: cieniowane pasma, kręcone lub pofalowane włosy o średniej długości, kucyk z boku głowy. Kobiety, które mają kwadratową lub prostokątną twarz, mogą czesać się w następujący sposób: robić loki lub całkowicie wyprostować włosy, pocieniować pasemka lub zrobić fryzurę w stylu bob z grzywką. Takie uczesania powinny złagodzić rysy twarzy, optycznie ją wyszczuplić oraz ukryć podbródek i kości policzkowe.