Produkty marki Joanna są jednymi z moich ulubionych. To polski producent kosmetyków, a jako że lubię wspierać rodzime firmy, właśnie Joanna zajmuje na mojej półce jedno z ważniejszych miejsc. Nie korzystałabym jednak z tych kosmetyków, gdyby nie ich skuteczność. Przetestowałam na sobie wiele serii produktów z Joanny, a ostatnią była linia Tradycyjna Receptura, w której żółtko i inne naturalne składniki grają kluczową rolę. Co mogę powiedzieć o tych kosmetykach? Wiele dobrego!

kosmetyki-joanna.jpgTradycyjna Receptura od Joanny

Dlaczego w pielęgnacji włosów nie sięgnąć po sprawdzone sposoby naszych babć, a nawet prababek? Dawniej kobiety nie miały tak dużego dostępu do kosmetyków, a jednak nie dotykały ich problemy przesuszenia, łamliwości, łysienia, zmatowienia albo łupieżu. Wszystko za sprawą pielęgnacji opartej wyłącznie na naturalnych składnikach, które znajdowały wokół siebie. Zero chemii, brak konserwantów, żadnych silikonów. Nic dziwnego, że producenci coraz chętniej wracają do tych receptur – one są po prostu sprawdzone.

Skład Tradycyjnych Receptur opiera się na pięciu kluczowych składnikach: żółtku kurzego jajka, miodzie, skrzypie polnym, tataraku i chmielu, które wzbogacono o szereg innych naturalnych substancji. Każdy z kosmetyków odpowiada innym potrzebom włosów. Wśród produktów z serii Tradycyjna Receptura Joanna mamy odżywki do włosów (Skrzyp Polny i Rozmaryn, Miód i Mleko, Drożdże Piwne i Chmiel oraz mój ulubieniec, o którym poniżej), szampony (Drożdże Piwne i Chmiel, Skrzyp Polny i Rozmaryn, Tymianek i Tatarak, Miód i Proteiny Mleczne oraz Żółtko i Kiełki Pszenicy) oraz dwie maski regenerujące – miodową i jajeczną.

Ulubieniec – odżywka Żółtko i Olej Rycynowy

Moim ulubieńcem z linii Tradycyjna Receptura jest odżywka do włosów Żółtko i Olej Rycynowy, której działanie wspiera włosy farbowane i rozjaśniane. Często poddaję się koloryzacji i wolę nie fundować swoim włosom jeszcze większej dawki chemii, dlatego odżywka o naturalnym składzie to dla mnie najlepsze rozwiązanie. Od razu po zapoznaniu się z nowościami od Joanny wiedziałam, jaką odżywkę do włosów wybrać. Wystarczyło popatrzeć na skład.

Jajko na włosy to świetna opcja, jeśli potrzebujemy wzmocnienia i ochrony włosów. Żółto jest bowiem bogatym źródłem protein i substancji lipidowych. Oleju rycynowego też nie trzeba nikomu przedstawiać, bo to jeden z najbardziej znanych olejów roślinnych, które zapewniają porost włosów i dodają im naturalnego blasku. To połączenie sprawia, że odżywka do włosów Joanna Żółtko i Olej Rycynowy odbudowuje zniszczenia spowodowane farbowaniem, zapewnia optymalną pielęgnację, ułatwia rozczesywanie i układanie włosów, a po kilku pierwszych aplikacja zauważyłam, że moje włosy stały się bardziej mięsiste, miękkie i nie są już tak szorstkie po farbowaniu.